6784 TOPAZ DR

GRANT VALKARIA, Florida 32949 · Brevard County · Parcel 30 3803-50-M-16

$151 870
Assessed Value
$292 850
Market Value
Annual Tax
$121 870
Taxable Value
Ownership
OwnerSpain Paul
Mailing Address6784 Topaz DR Grant Valkaria FL 32949
Property Details
Year Built2024
Living Area2 396 sq ft
Lot Size7 405 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 000
Building Value$242 850
Just (Market) Value$292 850
Assessed Value$151 870
Exemptions-$50 722
Taxable Value$121 870
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $351 400 01